...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Tři mušketýři - Alexander Dumas st.

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 383x

Klasická novověká historická fikce...

Alexander Dumas st.

Tři mušketýři


Velkolepý román zasazený do doby vlády krále Ludvíka XIII. v rozvrácené Francii, kde se polovina obyvatel přiklání k zákeřnému kardinálu Richelieu (šedé eminenci), který se chce zmocnit Francie i královny Anny, a kde druhá polovina zůstává věrná pravému králi.

Příběh začíná potyčkou mladého Gaskoňce d´Artagnana se třemi královskými mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem. Po neuskutečněném souboji se z nich stanou přátelé na život a na smrt. Zachraňují společně Královnu i bezpečnost Francie.

V dalších třech dílech postupně stárnou a zažijí i období krátkého nepřátelství, kdy po dvou stojí na různých stranách. Starají se o mladého krále Ludvíka XIV. a o své životy.

V posledním díle jako první zemře Athos, po tom co se dozví o smrti syna Raula, vikomta de Bragelonne, poté Porthos, zavalen skálou v Anglii při útěku s Aramisem, již jezuitským generálem a nakonec d´Artagnan , postřelen v den získání maršálského titulu. Aramis, jakožto vévoda d´Alméda jediný přežívá a hodnotí situaci jako již zestárlý muž, tím příběh plný dějin, lásky a oddanosti končí.

Mezi hlavní postavy patří např. Ludvík, Filip, kardinál Mazarin, pan Fequet, Anna Rakouská, Karel II. a Constance (d´Artagnanova milá, zemře v prvním díle).

Příběh Tří (resp.čtyř) mušketýrů je nesmrtelný a velmi nádherný.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!