...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Studentské bouře

Publikováno 08.03.2012 v 20:16 v kategorii Moje sbírka trpaslíků, přečteno: 199x

Studenti se sjednotili, aby bránili svou Alma Mater a jak se na to tváří zákonodárci? Nazývají nás parazity společnosti a komunisty!!

  Bylo nebylo, do čela ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se dostal člověk, který je naprosto nepolíben principy akademické obce a který nedbá prosperity svého svěřeného rezortu, nýbrž jen své vlastní osoby.

  Jak už to tak bývá, rezort pomalu upadá a v pohádce by se právě v této chvíli království potáhlo černým flórem a král by upadl do smutku a hledal svého hrdinu, který by pomohl. Ale protože nejsme v pohádce, náš pan prezident se namísto toho distancuje od nás studentů, kteří se snažíme být vzdělanou elitou a tudíž budoucností národa. Místo toho podporuje zrádného a prohnaného ministra, který se snaží naše školy zničit a jsme tu už jen my, abychom vytvořili hráz mezi neadekvátním přístupem tohoto záporáka a abychom nahradili v našem příběhu onoho Davida, který ač malý a na pohled slabý má odvahu postavit se Goliášovi.

  Jako zvídavého mladého parazita, který se snaží postavit za své právo na studium by mě zajímalo, když politici nás, kteří zatím neplatí školné, nazývají parazity, jak bychom tedy měli říkat jim, vezmeme-li v úvahu, že i oni studovali zadarmo a navíc nyní mají platy, o jakých se například lékařům ani nezdá. Oni využívají veškeré výhody, různé slevy a všude, kde mohou si urvou nemalé částky pro sebe. My, nyní studenti, ale v budoucnu pracující lidé, budeme celý život vydělávat a nikdy nebudeme mít ani špetku toho, co oni, ale pozor, paraziti prý útočí... Bylo by fajn, kdyby naše politická scéna občas koukla do zrcadla... Nepřijde mi totiž, že by politici (což byla v historii čestná funkce, ne placená!!) byli důležitější než lékaři, hasiči, učitelé a další, kterým se platy naopak zkracují.

  Minulý týden, který možná většina z Vás zaznamenala jako Týden neklidu českých univerzit, byl podle mého názoru jednoznačným důkazem jednoty akademické obce, která má už díky Zřizovacímu Dekretu od Karla IV. zaručenou autonomii (kterou se nám snaží vláda vzít). A jak se k těmto skutečnostem staví média, která by nám měla bez cenzury pomoci? Vykreslují nás jako bandu vandalů, kteří vůbec neví, proč vlastně protestují a jen si chtějí zakřičet na ulici. Opravdu Děkujeme za pomoc.

  To, že se lidé spojí, aby bránili něco, o čem jsou přesvědčení přece neznamená, že nutně musí sympatizovat s komunisty nebo nedej bože ihned k nim patřit. Jako studentka Historie bych si to ani neuměla, vzhledem k událostem od r. 1948 po rok 89, ani představit. Nezbývá, než doufat, že dobro zvítězí nad zlem a že pan prezident nakonec prohlédne a uvědomí si, že nejsme jen ubohá banda buřičů. Jsme intelektuálové, kteří už jednou v našem státě trestáni byli.

  Z historie se máme poučit, ne její chyby opakovat!!

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!