...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Stmívání, Nový Měsíc, Zatmění - Stephanie Mayer

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 339x

Ano, i my podlehly všeobecnému fenoménu upírů - fantasy sága...

Stephanie Mayer

Stmívání

Nový měsíc

Zatmění


Sci-fi, romantická, hororová trilogie o lásce mezi obyčejnou dívkou a upírem.

Líbí se mi svěží styl, jakým tato žena píše. Některé pasáže jsou skutečně úsměvné, jiné mě rozesmutní tak, že se mi těžko usíná. Občas mě nějaká ta věta pěkně vyděsí, protože je to jinými slovy to, co říkám já, hlavní postava Bella je mi hodně podobná – samotářka, inteligentní, ztracená ve svém světě, kam jen tak nikoho nepustí. Občas si říká, zda vidí svýma očima totéž, co ostatní a to je to, co mě také často napadá…

Bellina matka René se znovu vdala a ráda by cestovala s Philem (druholigovým fotbalistou) po zápasech, ale neřekla by to nahlas. Bella to ovšem cítí a chce, aby byla matka šťastná, proto se odešle do malého deštivého městečka jménem Forks na Olympijském poloostrově ve státě Washington za svým otcem Charliem.

Nesnáší to tam, ale je odhodlaná to vydržet. Zezačátku velice trpí, nemá ráda déšť, je tam nuda, všichni na ni civí, protože je nová a musí chodit na tělocvik. Pak ale pozná tajemného Edwarda Cullena, který se chová jinak než ostatní. Něco jí k němu přitahuje, ačkoliv je nepřátelský.

Příběh se pak vyvíjí předpokládaným směrem – Bella a Edward se dají dohromady, ale neustále je od sebe dělí nesmazatelné rozdíly, nepřátelé a události, které je zraňují a zároveň posilují. Vše samozřejmě překonají a jejich láska pořád sílí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!