...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Silmarillion, Hobit, Pán Prstenů - John Ronadl Reuel Tolkien

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 209x

Naše nejoblíbenější knihy, dobrodružné fantasy...

John Ronald Reuel Tolkien

Silmarillion

Hobit

Pán Prstenů – Společenstvo prstenu

                            Dvě věže

                            Návrat krále


Soubor 5 knih, z niž žádná není ošklivá či špatná. Vypráví o souboji dobra se zlem ve Středozemi, imaginárním světě dlouhověkých elfů, podsaditých trpaslíků, moudrých čarodějů, pastýřů stromů entů, pomíjivých lidí a v neposlední řadě hobitů, kteří mají v tomto příběhu důležitou úlohu.

Silmarillion vypráví o vzniku Středozemě, jejích prvních obyvatelích, radostech i žalech, válkách i nově navázaných přátelstvích. Vypráví o prvním věku světa, ve kterém byly stvořeny Silmarilly a kde byl Sauron jen poskok prvního temného pána.

V Hobitovi se dozvídáme o dobrodružství, která zažije, dříve spořádaný, hobit Bilbo Pytlík. V tomto, třetím věku světa, je nalezen prsten, který ukoval Sauron, jakožto druhý temný pán právě oním hobitem.

Pán Prstenů je trilogie popisující válku o Blbův prsten, který přešel jako dědictví k jeho synovci Frodu Pytlíkovi. Frodo se s přátely vydává na strastiplnou cestu k Hoře Osudu, kde musí obávaný a zkázonosný prsten zničit. Na cestě získává nečekanou pomoc, přátelství, ale i ránu nožem, na kterou nikdy nezapomene.

Samozřejmě, že ač se zdá děj pochmurný, konec je relativně šťastný.

Tyto knihy jsou mými nejoblíbenějšími a každou jsem četla nejmíň 3x, vždy mě dovedou překvapit.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!