...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Šifra mistra Leonarda - Dan Brown

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 368x

Celosvětový bestseller - historická fikce...

Dan Brown

Šifra mistra Leonarda


Příběh je postaven na dvou hlavních postavách, profesoru historie a symbolologie Robertu Langdonovi a mladé francouzské kryptoložce Sophie Neveu, jejichž cesty se zkříží po mystické vraždě správce Louvru během jeho noční služby. Vedle těla nalezne policie tajnou šifru, kterou správce použil k přivolání své vnučky Sophie a tajemný nápis napsaný krví a končící slovy “Najděte Roberta Langdona…”. Policie se tím pádem začne mylně domnívat, že oběť chtěla v posledních chvílích života ukázat na vraha a americký profesor je hlavním podezřelým. Sophie tomu však nechce uvěřit a nalezne v poloze mrtvého těla svého dědečka a několika dalších indicií a dvojsmyslů skutečný důvod, proč její dědeček chtěl zavolat odborníka na symbolologii a historii. Jedna indicie vede k druhé a před námi se otvírá velmi komplikovaný pavouk možností, během jehož rozplétání Dan Brown zaútočí na základy křesťanské církve a pomocí “faktů” ukáže prstem na několik historických omylů či nepřesností.

Plynutím příběhu zjišťujeme, že Sophiin dědeček nebyl jen správcem Louvru, ale i hlavní představený tajné církevní společnosti (Převorství siónského), která uctívá kult Bohyně a mimo jiné předává z generace na generaci pravdu o tom, co to je a kde se skrývá “Svatý grál”. Tuto informaci chtěla získat organizace Opus Dei, která stála za správcovou vraždou.

V závěru knihy se ukazuje, že jeden z kladných hrdinů, který více než polovinu knihy pomáhá hlavní dvojici, je největší zloduch. Takovýchto nečekaných obratů nabízí kniha několik a především v sobě skrývá tajemno v podobě kódů, které luští Robert se Sophií logickou cestou a za použití reálných a dohledatelných historických relikvií.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!