...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Robinson Crusoe - Daniel Defoe

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 275x

Dobrodružný román pro náctileté....

Daniel Defoe

Robinson Crusoe


Robinson byl synem majitele obchodu a od mládí veden k tomuto řemeslu, jeho to ale táhlo k moři. Často utíkal do přístavu pozorovat lodě. Využil příležitosti, která se mu naskytla a odplul na obchodní cestu do Londýna. Přes útrapy se dostal k pirátům do otroctví, z kterého upláchl, ale ztroskotal na pustém ostrově.

Defoe zde svému hrdinovi pomáhá přežít jen díky zkušenostem, které by ve skutečnosti mohl jen těžko nasbírat, tak či onak, Robinson se učí rychle. Zjišťuje, co jist a co ne, jak orat pole, jak lovit a že na ostrov připlouvají kanibalové. Zachrání jednoho indiána, který měl být jedním z chodů oběda a dává mu jméno Pátek.

Z ostrova se nakonec dostanou oba jen díky pirátům, kteří unesli loď a její posádku zde chtěli vysadit. Posádka spolu s Robinsonem a Pátkem zloduchy přemůže a doplaví se zpět domů. Robinson se setká se svou starou matkou, dozvídá se o smrti otce a ujímá se obchodu. Věrný Pátek je mu stále po boku.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!