...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Řeka Bohů I, II - Wilbur Smith

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 205x

Celosvětový Bestseller...

Wilbur Smith

Řeka Bohů I


Vyprávění egyptského otroka Taity líčí osudy jeho milované paní Lostris, přítele Tana, pána Haraba a (v neposlední řadě) faraona Mamose.

Taita, jak sám říká, je filosof, architekt, umělec, mistr královských koní, věštec, lékař, básník, vynálezce, zpěvák, geniální matematik a nepřemožený hráč hry zvané bao. Je to takový ten Všeználek a Všudybýlek, který nás poutavě seznamuje se svou životní cestou, která byla, díky soudobým událostem v Egyptě, velmi trnitá, ale, pro génia jeho formátu, o to zajímavější.

Velice se mi líbil styl vyprávění, myslím, že nejsem jediná, když vyjádřím obdiv a přátelskou náklonnost k tomuto sebevědomému otroku a jeho prostřednictvím panu Smithovi.


Řeka Bohů II


V druhém díle se dostáváme ze starověkého Egypta do současnosti, ve které doktorka archeologie Royana Al Simma a Sir Nicholas Quenton-Harper objeví nejen chuť do života a vzájemnou lásku, ale i hrobku faraóna Mamose, která ukrývá Taitovo největší tajemství, střežené ďábelsky promyšlenými pastmi.

Tento díl už podle mého názoru víceméně spadá do dobrodružné detektivky oproti 1. historické části, ale je stejně tak čtivý. Knížku jsem odkládala s nevolí a dychtivě jsem se k ní vracela kdykoli jsem měla jen trochu volna.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!