...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Neznámá - Tess Gerritsenová

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 231x

Thriller, dobrodružný, na motivy skutečných příběhů...

Tess Gerritsenová

Neznámá


Jde o román založený na skutečných událostech. Autorka popisuje podobu obchodu s lidmi, líčí jej pomocí různých úhlů pohledů:

Jeden je od samotné dívky Mily z Kryviče v Bělorusku, kterou nalákaly na práci v USA. Uměla anglicky a proto měla pracovat s dětmi, ale realita byla jiná. Nelegálně ji dopravili spolu s dalšími dívkami do Ameriky, kde měla zažít to nejhorší na světě.

Druhý je od těhotné policistky Jane, která i v devátém měsíci svědčí u soudu, kde jí praskne voda a musí být proto převezena do nemocnice. Zde je držena jako rukojmí a následně osvobozena porodí holčičku. Snaží se pomoci Mile, o které se náhodou dozví. Její manžel, agent FBI jí to ale rozmlouvá vzhledem k jejímu stavu. Nakonec Jane bojuje o holý život a život jejího dítěte, protože reportér, který měl pomoci Mile je prodal. Mila jim však zachrání život.

Třetí pohled je jen jakoby nahlédnutí z pozadí děje od soudní lékařky Maury, u které se na pitevně probrala mladá žena, která nemluví a proto jí říkají Neznámá. Ta v nemocnici udělá rozruch, když s pistolí v ruce zajme doktorku, sanitáře, sestru, jednoho nerudného pacienta a Jane. Té Olena, jak se představí, když umírá řekne jen „Mila ví!“. Zastřelili ji policisti ze zásahové jednotky, protože věděla, co neměla.

V pozadí příběhu je samozřejmě politický komplot, protože vysoce postavoný politik zabil, když ji znásilňoval, mladou dívku, která byla s Milou a Olenou uvězněna v „pekle“. Ihned poté přijeli najatí muži a všechny pozabíjeli. Jen Mila a Olena přežily a s pomocí Joea, který se do tohoto spiknutí zapletl, když vzal do auta dvě “stopařky“, zajistili kompromitující kazety. Proto musel Joe a Olena zemřít…

… Mila ví…

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!