...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Na západní frontě klid - Erich Maria Remarque

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 214x

Typické dílo porzaika tvořícího mezi světovými válkami...

Erich Maria Remarque

Na západní frontě klid


V této knize autor popisuje 1. světovou válku očima 18-letého Pavla Bräumera a jeho přátel. Válka je docela brzy naučí tomu, že pokud se nepřizpůsobí, tak zemřou. Musí se svými myšlenkami odtrhnout od minulosti a soustředit se na současnost. Ale copak to jde, když každý den vidí kolem sebe umírat, jak nepřátele, tak i svoje nejbližší kamarády?
A což teprve, až Pavel dostane dovolenou a jede na pár dní domů - ale už to není jeho domov, už to tam nepoznává, i když vše zůstalo stejné. To on se změnil a teď neví, jak se má doma chovat. Tady nemá své kamarády, kteří mu dodávají jistotu a když navíc zjistí, že jeho maminka má rakovinu, tak lituje, že se domů vrátil, protože neví, jestli se ještě dokáže na vojnu vrátit. Ale nic jiného mu nezbývá.
Myslím, že je to až moc realistické, například scéna, kdy kůň s roztrženým břichem utíká a táhne za sebou střeva, nebo když jeden z přátel umírá, je bez nohou, ale přesto se nechce vzdát bot. Nemůžu říct, že by mě to neoslovilo, je to šokující, avšak, spíše mě to děsí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!