...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Mezi všemi

Publikováno 06.08.2018 v 13:07 v kategorii Moje sbírka trpaslíků, přečteno: 15x

Psaní tě baví. Kamarádů není nikdy dost. Ráda se směješ. A co když je to trochu jinak...?

Problém nastane ve chvíli, kdy se bavíš opravdu dobře. Ve chvíli, kdy se chtějí sejít.


Cítíš se divně. Nejsi zvyklá na takový zájem ze strany mužů. Nikdy sis nepřipadala hezká, ale teď ti to říkají ze všech stran. Nevěříš jim a podezříváš je, že to nemyslí vážně, ale říkají to, protože se to má.


První jsi po šedočerném období moc sama, i mezi kamarády, pak se objeví jeden… druhý… třetí… čtvrtý... a kolotoč se roztáčí...


Ty chceš být čestná a tak je varuješ, že po rozchodu nejsi asi úplně v pořádku a vidíš to spíš jen na kamarádství, ale bavíš se opravdu dobře a tak je nedokážeš ignorovat, i když se cítíš špatně, jako bys podváděla a přitom není koho.


Sejdeš se s prvním a zamiluješ se na první pohled, i když víš, že Muž ze Skla pro tebe není ani správná, ani rozumná volba. Je rozbitý. Dokonce víc než ty. Ale Ty smutné oči nedokážeš ignorovat. Pronásledují tě i za zavřenými víčky.


Pořád se držíš pravidla, že ostatní můžou být kamarádi, sami ti to nabídli, i když nejsi hloupá a víš, že doufají, že to přejde v něco víc. Ale nějak se jich nedokážeš vzdát.


Sejdeš se s dalším, a i když to není ta samá energie a elektřina, cítíš se dobře a bezpečně. Je to něco jiného. Je to Přístav, úplný opak Muže ze Skla, který se zmítá na otevřeném a rozbouřeném moři. Tady cítíš kořeny, které bezpečně Přístav poutají k zemi a které by zvládly podepřít i tebe. Jiná je i jeho reakce. Je z tebe paf. Lichotí ti to, ale sama s tím bojuješ. Fyzicky přímo zoufale toužíš po tom druhém, ale psychicky ti tvé racionální já říká, že tenhle by mohl být tou správnou volbou.


Ale přijde víkend a ani jeden se ti nevěnuje tak, jak jsi byla zvyklá, prostě i oni mají své životy. Naopak se ti ozve muž č. 3, který je, i přes svůj věk, překvapivě rozumný a který ti zamotá hlavu. Komunikujete úplně jinak, dostává se ti pod kůži. Musíš si přiznat, že se ti líbí. Jeho dospělý přístup k životu spolu s dětsky hravou povahou ti imponuje. Mohl by ti pomoc s opravou tvého porouchaného já. Ví přesně, jak tě přivést na jiné myšlenky a jak tě rozesmát. Mechanik.


Jenže ti píše ještě Zajíček, je mladší než ty, ale je vtipný a drzý, že nedokážeš odolat a reaguješ na jeho vtípky a flirtování stejným způsobem. Ty tam nevidíš ani bezpečí, ani budoucnost, ale zábavu. I když se mu nechystáš dát reálnou šanci, je prostě tady a ty mu věnuješ kus svého času a pozornosti, což ho jenom povzbuzuje.


Kamarádíte se, bavíte, v reálu k ničemu nedochází. Nikoho si k sobě nepouštíš dost blízko, bojíš se, že by to bolelo. Ale tihle se dostali přes tvé první bariéry, i když každý na jinou úroveň. Čím víc tě poznávají, tím víc tě děsí fakt, že se jim vážně líbíš. 


Že oni to myslí vážně…


A že ty se budeš muset rozhodnout.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!