...můj veřejný deník.....jsem majitelka těch největších rostoucích trpaslíků na světě..

Andělé a démoni - Dan Brown

Publikováno 24.06.2011 v 15:00 v kategorii Čtenářský deník, přečteno: 246x

Historická, dobrodružná fikce... V samém centruCERNu, největším světovém vědecko výzkumném středisku na světě, byl zavražděn fyzikLeonardo Vetra. Na hruď mu bylo vypáleno znamení Iluminátů - dávného tajného bratrstva, považovaného za zaniklé. Ředitel CERNu přivolává na pomocRobertaLangdona, profesora náboženské ikonologie na Harvardově univerzitě.

Dan Brown

Andělé a démoni


Z laboratoře zmizel vzorek nedávného Vetrova objevu - antihmoty. Vzorek je uložen ve speciálním zařízení, které bez napájení do půlnoci vybuchne. Leonardo Vetra chtěl objevem výroby antihmoty, stvořením hmoty z ničeho, prokázat vědeckou přípustnost knihy Genesis a propojit tak dávné rivaly - vědu a náboženství.

Ilumináti zřejmě schovali antihmotu kdesi ve Vatikánu, baště svých odvěkých nepřátel. K Langdonovi se přidávákrásná dcera zavražděného fyzika Vittoria a spolu musí nalézt antihmutu dřív, než se Vatikán se všemi poklady nevyčíslitelné historické hodnoty ocitne v troskách. Vodítkem jim je tajemná Cesta osvícení... Trochu nezajímavá zápletka se naštěstí brzy změní v napínavé pátrání v pustých síních vatikánských archivů, v opuštěných kostelech a podzemních kryptách. Nic jiného ani od Dana Browna nelze čekat…

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Až to budeš chtít nejvíc VZDÁT, vzpomeň si na všechny Ty, co by Tě rádi viděli poraženou na kolenou, takovou radost jim přece NEUDĚLÁŠ!